Epson SX130 – najlepszy wybór do wydruków domowych

epson sx130Drukarki do użytku domowego mają to do siebie, że korzysta się z nich w trochę inny sposób niż w profesjonalnych drukarniach. Tutaj bowiem rzadko kiedy liczy się wysoka jakość i dbałość o szczegóły, istotne natomiast są wartości ekonomiczne danego urządzenia. Drukarka SX130 marki Epson przeżywa obecnie apogeum popularności, przez co w sieci można spotkać masę różnych opinii na temat tego produktu. No i cóż, patrząc na cenę, ciężko nie zrobić zdziwionej miny, bo koszt tej drukarki klasyfikuje się poniżej dwustu złotych. Wiele osób uważa, że za taką kwotę nie można dostać nic jakościowego. Prawdę mówiąc tacy ludzie mogą przeżyć poważne rozczarowanie, gdy zainteresują się szczegółami i parametrami technicznymi wspomnianej drukarki.
Produkt ten obsługuje papier formatu A4, czyli standardowy rozmiar używany przy wydrukach domowych – mało kiedy bowiem potrzebne są większe arkusze. Jednak oprócz funkcji wydruku urządzenie posiada dodatkowo wbudowany skaner z możliwością automatycznego drukowania dokumentów lub przetwarzania ich w odpowiedni format obrazów, który następnie można otworzyć z poziomu dysku własnego komputera. I choć cena jest niewielka, to nie da się ukryć, że Epson dał klientom do dyspozycji naprawdę świetny sprzęt.
Drukarka nadaje się zarówno do tworzenia kopii roboczych, jak i szczegółowych obrazów. Z poziomu wygodnego oprogramowania komputerowego można dostosować parametry druku, związane z poborem tuszu oraz prędkością drukowania – dzięki tej ingerencji można znacznie ograniczyć zużywanie tuszu lub maksymalnie poprawić jakość wydruków. Jedynym minusem może być dość głośny tryb pracy, jednak tutaj samemu należy sobie odpowiedzieć na pytanie: lepiej wydać dużo więcej pieniędzy czy przyzwyczaić się do lekkiego hałasu w zamian za jednakowy efekt wydruku?
Jeśli chodzi o urządzenie skanujące, to ten człon urządzenia nie budzi większych zastrzeżeń. Z poziomu komputera można dostosowywać kontrast, jasność oraz format skanowanych materiałów, co daje ogromne możliwości w przypadku graficznej obróbki dokumentów lub fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

    Tagi

    GiottoPress by Enrique Chavez